17 Ekim 2012 Çarşamba

KARAR VERME ZAMANI

Yaşamınızda en çok usandığınız şeyi düşünün şimdi. Karar verme zamanı gelip geçti değil mi?

Farkındalık, güçlü bir pusuladır, gideceğiniz tarafı işaret eder durur; dinlemezsek yollarda savruluruz. Kaybımız içsel mutluluğumuz olacaktır.


İnsan hayatı bırakılamayan onlarca şeyle yüklüdür.:

"Sigara, uyuşturucu, alkol, kimyasallar, sağlıksız gıdalar, negatif düşünce, negatif cümleler, bitmiş bir ilişkiye sımsıkı tutunmak, sevmediğiniz bir işte çalışmak, şikayet etmek, tembellik..."

Liste uzar gider, ruhu zehirleyen bedeni zehirler, bedeni zehirleyen ruhu zehirler.

Durum böyleyken biz ne yaparız? Kendimizi zehirlemeye devam ederiz çoğunlukla. Sonra hastalıklar, depresyon, tatminsizlik, dertler, sıkıntılar geldiğinde "Allah'ım bu neden benim başıma geldi?"diye hayıflanır dururuz.

Bazen de bırakırız. Çekiliriz aradan. İlahi rehberlik girer devreye. İyileşiriz, ışıkla dolarız. Yaradan'ın eli üstümüzdedir. Tüm sıkıntıdan özgürleşiriz. O ışıkla dolduğumuzda, bir başka bakarız olaylara, insanlara.

Karar vermek, yola devam etmemizi sağlar. İlerlemek önemlidir. Zamanı iyi kullandığımızda, ömrümüze güzellikleri çekeriz.

Eylemsizliğin insanlığı kara bir bulut gibi kuşattığı zamanlardayız. Kimse kıpırdamak, yaşamını düzeltmek istemiyor. Ayağa kalkmalıyız, birbirimize sevgiyle rehberlik edip, o Tanrısal gücü ortaya çıkarmalıyız.

İnsanın insana el uzatması büyük manevi moral. Herkesin kendisi için yaşadığı bu dünyada, biz birbirimiz için yaşayalım. Daima hatırlatalım, bıkmadan usanmadan söyleyelim:

"Yaradanın gücü içinde saklı, değiştiremeyeceğin hiçbir koşul yok."


NAZLI AKIN