Bu Blogda Ara

8 Ekim 2012 Pazartesi

RUHUMA NE İYİ GELİR?


Ruhunuzu ve bedeninizi dört duvar arasına mahkum etmeyin. Bugün çektiğim kart "Doğayla bağlantı kur" kartı. ( Perilerden sihirli mesajlar- Doreen Virtue)

Beden ve ruh arasındaki uyumu yakalamanın yollarından biri doğada zaman geçirmek. Bizler kendimizi şehir hayatının  monoton yapısına öylesine kaptırdık ki, örneğin bir ağacın bize nasıl iyi gelebileceğini unuttuk.

İşimizle, para durumumuzla, sorunlarımızla o kadar bir olduk ki ; stres bizi ele geçirdi, oradan nasıl çıkacağımızı hatırlamaz olduk. Yardımlar sonsuz ve çeşitli, Yaradan bizi asla sahipsiz bırakmamıştır ama siz talep etmezseniz, yürekten istemezseniz rehberliği göremezsiniz.

Özellikle ofiste masa başında çalışan insanların işi çok zor, kendilerine zaman yaratmaları hiç de kolay olmuyor biliyorum. Bu nedenle, küçük molalar da her varlık, kendine neyin iyi geldiğini tespit edip, uygulamalı.

Bazı şifalı taşların bilgisayar başında çalışanlara iyi geldiği, enerji verdiği, enerjiyi temizlediği biliniyor. Bazı kadim mantraları, kendim de uyguladığım ve işe yaradığı için önerebilirim. (Ben Seda Bağcan ve Deva Premal dinliyorum)

Farkındalık; sorunun tespiti kadar, çözüm için de uğraşmak demektir. Bizler hep sorunları sıralıyoruz, şikayet edip duruyoruz ama en ufak değişime direniyoruz.

"RUHUMA NE İYİ GELİR?" sorusunu varlığınızdan esirgemeyin. Cevapları unutmamak, kendinize vereceğiniz en güzel hediye. Okuyan her varlığı saygıyla selamlıyorum.


NAZLI AKIN