Bu Blogda Ara

9 Ekim 2012 Salı

BENİM ZAYIFLAMA REÇETEM

Fazla kilolarımız, en çok yeteneklerimizi örter.  Bizler yememiz gerektiğinden fazlasını tükettiğimiz de ruhumuzdaki boşlukları doldurmaya çalışırız adeta, oysa o boşlukları yiyerek doldurmak mümkün değildir.

Ben yıllarca kilo sorunuyla mücadele etmiş biri olarak, çok savaş kaybettim ama savaşmaktan hiç vazgeçmedim :)

Yaklaşık bir aydır diyetisyen kontrolünde zayıflıyorum.( Diyetisyen Nermin Erteği Akdeniz) Bu defa ne farklı diye soracak olursanız; yeteneklerimi önemsemeye karar verdim, çünkü çok yiyerek Yaradanın bana bahşetmiş olduğu değerli hediyeleri örttüğümü fark ettim. Her birimiz içinde sonsuz yaratma potansiyelleri taşıyan, Tanrısal varlıklarız.

Güzel ve parlak olmayı hepimiz hak ediyoruz. Korkular ve endişeler yerini yaratıma bıraktığında daha çabuk zayıflanacağını düşünüyorum. Metabolizmayı harekete geçiren en önemli etkinlik, ruhumuzdan fışkıran doğurganlığı görmeye başlamak.

Kilolarımı saklayarak kendimden ne gizlediğimi çok düşündüm. Bu çok önemli bir konu, eğer kendinize karşı dürüst değilseniz, yedikleriniz daha çabuk yağa dönüşebilir. Samimiyet hepimiz için olmazsa olmaz koşul.

Doğada zaman geçirmek ruhumuza çok iyi geldiği ve oksijen yağ yakımını hızlandırdığı için, açık hava yürüyüşleri benim vazgeçilmezim. Oturarak kilo verilmediğine inanıyorum, hareket berekettir.

Bir de af konusu var. Bizler en çok kendimizi bağışlamak da zorlanıyoruz. Suçluluk büyük bir yüktür, kilo olarak taşırsınız. Bu konuyla ilgili acil bir şeyler yapın! "Kendimi ve herkesi bağışlıyorum." diyerek başlayabilirsiniz. Negatif düşünce sizi kendine komşu yapar; kilolarınızın dostunuz olamdığını anlayıncaya kadar...

Pozitif düşüncenin ve neşenin zayıflarken en büyük yardımcımız olduğunu düşünüyorum.Kendinizi kahkahaya, keyfe,güzelliğe programlayın; hüzünden , dramdan uzak durun. Aslında sadece sevgi olduğumuzu daima hatırlayın.
 
KENDİNİZİ VE HERKESİ SEVİN, SEVMEYE ÇALIŞIN. NE KADAR MUHTEŞEM OLDUĞUNUZU DAİMA KENDİNİZE SÖYLEYİN. SİZDEN BİR TANE DAHA YOK!

BENZERSİZ VE EŞSİZ BİR VARLIKSINIZ. HEPİNİZİ ÇOK SEVİYORUM, VARLIĞINIZI SAYGIYLA SELAMLIYORUM.

NAZLI AKIN

(KAHKAHA ÇİÇEĞİ)