Bu Blogda Ara

12 Ekim 2012 Cuma

DUALARINIZ DUYULUR

Dualarınız duyulur. Hiç şüphesiz,  ilahi rehberlik sizin için en hayırlısını bilir; bazen öyle görünmese de... 

Her şey göründüğü gibi değildir, bu nedenle kadim bilgiler "BİR İNSAN GİBİ DÜŞÜNMEYİN" der.

İnsan gibi düşünmemek ne demektir? Tanrısal bir varlık olduğumuzu kabul edip, büyük resmi görmeye özen göstermektir. Dünya zor bir okul ama tekamül ettiren, geliştiren, ruhumuzu üst basamaklara taşıyan benzersiz bir yer aynı zamanda.

İsteklerimiz, her zaman kendi hayrımıza ve bütünün hayrına olmalıdır. "Rabbim! Kendi hayrıma ve bütünün hayrına hizmet ediyorsa bu duam gerçekleşsin" diyebilmek,  O'na teslim olmaktır . Teslimiyet ne büyük huzurdur. Yaradan isteklerimizin önünde durmamızı istemez. En büyük engelin kendimiz olduğunu anlayabilmek, müthiş bir idraktir. Yaradan koşulsuz sever, bizden de bunu bekler.

Sevmek ne demek, biliyor muyuz? Sevgimizin ne kadar koşullu olduğunu hiç düşündük mü? Birini çok severken, egomuzu rahatsız edecek ufak bir hareket, kelime ya da davranış bir anda ondan uzaklaşmamıza neden oluyor. Çünkü gerçekten sevmek nedir bilmiyoruz. 

O biliyor, O bağışlıyor, O anlıyor bizi. 

Yaradan ile,  melekleriyle konuşmayı  istemeyi unutmayalım. Mucizeler bizim için. Pozitif kelimelerin gücüne çok inanıyorum.  Her birinizin eşsiz varlığını sevgiyle selamlıyorum .


NAZLI AKIN