Bu Blogda Ara

14 Ekim 2012 Pazar

KALPLERDEKİ IŞIK

Geri çekilmek nasıl yürek işidir. Her şey üst üste geldiğinde, meselelerle olan bağımızı kopartmak, sorunlardan konuşmamak; yeniye, değişime, gelmekte olana yer açmaktır aslında. 

Yaşam bazen bizi çok zorlar, ta ki dümeni kırıp, rotayı yaşamımızda kolaylıkların hüküm sürdüğü yöne çevirinceye kadar.

İnat edip, sorunlu bölgede gezintiye devam etmemiz sadece daha fazla karışıklık yaratır. Bunu defalarca deneyimledik. Sorunla bir olduk, sorunu kendimiz sandık.

SİZ SORUN GİBİ GÖRÜNEN DURUMLA, YARADAN'IN ARASINDA KALDIKÇA, RAHMET DEVREYE GİREMEZ.

Yaradan bizden aradan çekilmemizi ister. Şikayet arada kalmaktır, O'nun işine karışırız. 

Sürekli sorunu düşünmek arada kalmaktır, O'nun işine karışırız. 

Kendimize acımak, arada kalmaktır, O'nun işine karışırız.

Aradan çekildiğimizde ne olur? Yardımlar devreye girmeye başlar. Geri çekilmek, teslim olmaktır. Sana güveniyorum demektir. Bu ne muhteşem güçtür, bir kere yapabildik mi, mucizeler kapıda bekler.

Şikayet etmek, benim de düştüğüm en kötü tuzaklardan biri. Fark ettiğimde hemen susuyorum ve özür diliyorum Yaradan'dan, benimle ilgili muhteşem olasılıkların önünü kestiğim için.

Kötü alışkanlıklarımızla en fazla kendimizi baltalıyoruz. Ne kadar muhteşem olduğumuzu kabullenmek işimize gelmiyor sanırım. Çünkü Tanrısal varlıklar olduğumuzu kabul ettiğimizde, sorumluluğumuz artacak. Sadece kendimizi düşünerek yaşayamaz olacağız. Negatif yayınımız yerini, ışığa bırakacak ve  ışığı taşıyacağız kalbimizde, gittiğimiz her yere götürmek için.

Yazarken bile kalbim coştu, o günleri bir görsek...

Kalbimizde sadece sevgiye ve ışığa yer olsun. 

Öyle olsun.

NAZLI AKIN