Bu Blogda Ara

23 Ekim 2012 Salı

BOLLUK BEREKET ÜZERİNE

Babanızla aranız nasıl?

İki hafta önce, bir çalışmaya katıldım. Konu bolluk ve bereket yaratmaktı. Bize sorulan ilk soru bu oldu. On kadından sadece biri babasıyla çok iyi ilişkisi olduğunu söyledi. Geriye kalan dokuz kadın, ben de dahil , babası ile ilgili sıkıntılar yaşamış ya da yıllardır spiritüel çalışmalarının içine babayı da almıştı.

Öncelikle bu konu üzerinde farkındalığınızı çoğaltmayı öneriyorum, işe yarıyor. Babayla ilgili tuttuğunuz ne varsa, bırakın. Babanıza olan duygularınızı ortaya çıkarmak ve serbest bırakmak çok faydalı oluyor. Bazen mucizevi bir biçimde siz negatif duyguları temizlediğiniz de, o kişi  size başka türlü davranmaya başlıyor. Siz değiştiğiniz zaman babanız da değişebilir. Duyguları içinizde sıkıştırıp biriktirmek yerine ortaya çıkmasına izin verin. Konuşamıyorsanız yazın. Yazdıklarınız negatif duygular içeriyorsa yazdıktan sonra yakın ve rahatlayın.

(Babanızın iş ve para ile ilgili düşünceleri de dahil. Eğer babanız ve anneniz paranın zahmetli kazanıldığını düşünüyorsa, siz de buna inandınız, inancı salın, serbest bırakın ya da yazın ve yakın...)

Onaylama cümleleri işe yarıyor:

Bolluk hepimiz içindir.
Bolluk her an, herkes için mevcuttur.
Parayı hayatıma kabul ediyorum.
Tutku duyduğum işi yapıyorum, sevgiyle yaptığım bu iş bana bereket olarak geri dönüyor.
Parayı seviyorum.
Parayı kabul ediyorum.
Cüzdanım her zaman bolluk akışından nasibini alır.
Para, paylaştıkça çoğalır.İçine doğduğunuz ailedeki herkesi sevin, zor olduğunu düşünen egomuz. Kabul ediyorum bazen birini sevmek diğerini sevmekten daha zor geliyor insana. Ben böyle durumlarda, içimdeki o kişiyi arıyorum, mutlaka bulursunuz dürüstseniz eğer. "Ben de biraz oyum aslında", bu kabul oluşunca sevgi, anlayış ya da pozitif bir duygu hemen gelir bulur sizi. Empati yerini şefkate bırakır, siz bile şaşırırsınız. Bana çok oldu. Allah'ım, neden sevemiyorum şu kulunu oysa ben de biraz o değil miyim dediğim her seferinde, kalbimde bir pencere açılır kabule bakan.

Kabul, şefkatli elin size dokunmasıdır ve şefkat ondan size aktarılır.

Kalbinize aldığınız sevgi kadar belki de cebinize giren para. Kalbimizde sevgiye daha çok yer açtıkça, cüzdanımız da bereketlenir; sevgi çok bereketli bir tarladır çünkü.

NAZLI AKIN