Bu Blogda Ara

12 Kasım 2012 Pazartesi

SESLİ ONAYLAMA CÜMLELERİ

 
 
 
 
 
 
SESLENDİREN- NAZLI AKIN

EGOYU TANIMAK

Egonuzu tanıyor musunuz?  

Ağzı köpüren bir ejdarhaya mı benziyor yoksa çaktırmadan sokan bir akrep mi? 

Dilinizden dökülen kelimeler ona mı ait?  Sinirlenince neye benziyor?  Uğrayıp gidiyor mu yoksa gece yatısına da kalıyor mu?  

Ego üzerinde farkındalık geliştirmezsek, koyun koyuna yatmamız kaçınılmaz.

Gözlem yeteneğimizi devreye sokmak, bana en iyi çözümlerden biri gibi geliyor. İnsanız, kızmamak , sinirlenmemek mümkün değil. Ama tam da o an, tepenizin attığı o an , kendinizi dışarıdan gören bir göz daha var size ait. O göz fark edilir olduğunda, tepeden bakıp gülmeye başlayabilirsiniz kendinize. Gülün, iyice gülün ki, üstüne bindiğiniz o karanlık duygu çözülsün. Aslında öfkelenen kim? Özüm kızabilir mi hiç ? Özüm aşktır; aşk karanlığa yer bırakır mı kalbinizde?

Yaradan mekanizma, sizi hak etmediğiniz bir durumun içine sokmaz. Sadece alınmamış dersler vardır. Bir türlü öğrenemediğimiz için ders tekrar eder durur. Üzülen kimdir peki? Egomuzdur şüphesiz. Kalbimizdeki ışık büyüdükçe, bizi kimse üzemez, mümkün değildir. Öz, üzülür mü hiç. Öz, mutluluktur, çocukça neşelenmektir.

Kalplerdeki ışık nasıl çoğalır? Severek, daha çok  severek, daha da çok severek. Vererek, sadece kendimiz için isteme hastalığından kurtularak. Hep bana diyen egodur. Paylaşmak, çoğalmaktır. Paylaşmak, ışığınızı gittiğiniz her yere taşımaktır.

Dönüşsün bütün karanlık,  ışık olsun. Kalpler parlasın o aşkla. Ruhtaki özlem görünür olsun.

Bacanızdan çıkan duman sadece SEVGİ olsun. Gökyüzünü, sevgi ile boyayalım.

NAZLI AKIN