Bu Blogda Ara

13 Aralık 2012 Perşembe

SEDA BAĞCAN'LA MANTRALAR SÖYLEMEK (12-12-2012)

Dün akşam, iki  kadim dostum, Elif ve Mehpare ile beraber, 12-12-2012 gününü , ruhlarımıza neşe zerk eden bir meditasyonla kutladık. Salon oldukça kalabalıktı. Herkes kendi ışığını yakmak üzere, günün enerjisini yaşamaya gelmişti. Günün muhteşem enerjisini yaşamakla kalmadık, yaymaya da çalıştık.Umarım tüm insanlık, nasibini almıştır.

Seda Bağcan; bir muhteşem kadın. Öyle şifalı, öyle büyüleyici bir sesi var ki; mantrayı söylemeye başladığı an, sizi kalbinizden vuruyor. Ne demişler; ''ŞİFA, KALPTEN VURULANI BULUR.''
Bizler de onun sesi, ney'in sesine karıştıkça , ılık bir rüzgarla sarhoş olduk. Öyle dingin sular da yüzdük , kalbimiz öylesine yıkandı ki, bazen gözyaşlarımızla temizlendik.

Seda Bağcan'la ilk kez mantralar söyleyen arkadaşım Elif, mantraları ezberlerken hiç sorun yaşamadığını belirtti. Mantraları, hatırlayan yanıyla temas etmişti. Böyle çalışmalara alışkın olan Mehpare ise, (bebeği Mira sebebiyle uykusuz geceler geçiriyor) çalışma bittiğinde oldukça enerj dolu görünüyordu. ''Bütün kaslarım yumuşadı'' dedi. Seda Bağcan'ın sesi,  kalbe öyle bir sihirle dokunuyor ki; ne kadar sis, pus varsa dağılıyor; arınıyor en karanlık bölgeniz bile.

Bir ses düşünün, kalbinize imza atsın. Öyle bir tesirle dolduk ki; mantralara eşlik ederken, zihin çekildi aradan, geriye sadece ŞİMDİ kaldı. Şimdi'nin enginliğine bıraktık ruhlarımızı.Soyuldu kabuğumuz, öz görünür oldu. Meditasyon bittiğinde, ışıldıyorduk.

Sokağa adım atar atmaz, sonsuz bir neşe kapladı varlığımızı. Çorba içmek için oturduğumuz mekan bizim kahkahlarımızla çınladı. Vardığımız ortak sonuç, Seda Bağcan'ın bizi kalpten vurduğu.

Eşsiz bir sesi var. Onunla beraber mantra söylerken, bütünün ve kendimin en yüksek hayrına çalıştığıma dair bir his kapladı içimi. Bu çok değerli bir his. Sadece kalbimizin  kabul ettiği, spiritüel öğretmenlere teslim olmalıyız. Seda Bağcan, ruhsal  arayışta olanlar için , doğru bir adres. Manevi uyanış yolculuğuna, onun muhteşem sesi ile adım atabilirsiniz.


NAZLI AKIN