Bu Blogda Ara

24 Aralık 2012 Pazartesi

KALPTEKİ GÜÇ

Güç nedir? Ne ile elde edilir? 

Günümüzde güç anlayışı kalpten değil, egodan geliyor. Bu durum büyük sorunları  da beraberinde getiriyor. İnsan, insanın üstünde güçlü bir rüzgar gibi esmek istiyor; kalpler kırılıyor, ruhlar büzüşüyor, canlar manevi acı içinde...

Siz "Güç" denince ne anlıyorsunuz? 

Varlıksal güç, sadece kaynaktan beslenir, egodan değil. Bu öyle bir güçtür ki, herkesi ve her şeyi kucaklar. Gücünü kaynaktan alan tüm erdemli varlıklar, yumuşacık doğaları ile insanları kendilerine hayran bırakır. Onlar için sorun yoktur, sadece Yaradana götüren, tekamül ettiren deneyimler vardır. Egoları incelmiş, görünmez olmuştur. Işığa çekilen pervaneler gibi, onların yanında olmak isteriz.

Gerçek güç, nefsini bilmektir. Kontrol edilemeyen egoların, başımıza ne çoraplar ördüğü ortada.

Öyle bir noktaya geldik ki, bizi sadece sevginin gücü kurtarabilir. Yolu yürüyen ayaklarımız, gücünü ancak ışıktan alırsa doğru adreslere gidebiliriz.

Güç, manevi kalkınma planımızın olmazsa olmazıdır. Gücümüz, egomuz değildir. Gücümüz kalbimizdir. Gücü kalpte hissetmek, gücü kalpte beslemek, ona gerçek yerini hatırlatmak, bizi öze döndürür. Özden gelen güç, içinde ilahi ışığı barındırır. Bütün kutsal değerler, o ışıkta mevcuttur.

Ne mutlu gücünü kalpten alanlara. Ne mutlu temiz bir kalp ve temiz düşüncelerle yaşayanlara.

Gücünüz, kalbinizdeki ışık olsun.

NAZLI AKIN