Bu Blogda Ara

31 Ağustos 2013 Cumartesi

BİR BLOG HİKAYESİ

26 Eylül 2012 bloğumun doğum günü. Hikâyesi de var;  "MELEK FISILTILARI" ya da ilk adıyla "Nazlı'nın süslü cümleleri" isimli bu sayfaların...

Sevgili dostum Pelin Acar, Fransa'dan aldığı filtre kahveleri bana bir an önce getirmek için, yakın arkadaşı olan Nilüfer Alper Türk'ün köpek fobisini tamamen unutup onunla beraber 26 eylül günü evimin kapısını çaldı.

Nilüfer!  Bu yetenekli kadının (kendimesaklamam.blogspot.com isimli harika bir bloğu var) korkusuna rağmen içeri girmesinin nedeni, bana kendime saklamamayı öğretmekmiş.

Her şey, "eylem insanı olmak" konulu sohbetimizle başladı. Sonra yeteneklerimiz üzerine konuşurken, Pelin benim yazı yazdığımdan söz etti. Nilüfer yazılarımı paylaşmak isteyip istemediğimi sordu, bense bu olasılığın farkında bile değildim. 

Bazen birinin sizi dürtmesi, ilahi bir dokunuşla, varlığınızı yaşam amacınıza bağlıyor. O anda Nilüfer hemen sana bir blog açıyoruz dedikten sonra, bilgisayarımın başına geçip, aklıma gelen ilk ismi söylememi istedi benden. “Nazlı’nın süslü cümleleri” isimli blog o gün doğmuş oldu.

Neredeyse bir yıldır yazıyorum buraya. Yazılarım okundukça hissettiğim mutluluk, kalbimde huzur pencereleri açıyor. Okuyan ve paylaşan tüm güzel yüreklere selam olsun…

26 eylül gününe kadar, yazılarımı paylaşan ve bloğumu duyuran okuyucular arasından seçilecek bir kişiye,  Doreen  Virtue isimli spiritüel yazarın en sevdiğim üç destesinden toplam 9 kart çekerek baktığım bir rehberlik açılımı hediye edeceğim. 

Yaşam paylaştıkça güzelleşiyor. Umarım bloğum buradan elinizde tutacağınız bir kitaba dönüşür.  Kitabı seslendirecek olan dublaj sanatçısı dostlarım güzel sesleriyle kulaklarınızın pasını siler, kalbinize huzur aşılar.

Kitabımın basıldığı gün benim ikinci doğum günüm olacak biliyorum. Kendini gerçekleştirmek için uğraşan, küllerinden yeniden doğan ruh dostlarımı sevgiyle selamlıyorum.

NAZLI AKIN
8 yorum:

 1. Dilerim ki bir çok insana ulaşırsın.Buradaki bazı dinletilerde ,senin billur sesinden ben çok etkilenmiştim.Huzur vermişti. -cd veya dvd- tarzında çalışmanın insanların yüreğine gireceğini düşünüyorum.Sevgilerimle:)

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ederim tatlı peri:) sevgiler:)

  YanıtlaSil
 3. Nazlı kız, bloğunun ve sizin geleceğiniz parlak, yazıların daim,gönlünüz hep böyle sevgi dolu olsun. Sen yaz biz okuyalım. Sevgiler sana ve Hakan'a.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. amin canım teyzem,sana da kucak dolusu sevgiler .)

   Sil
 4. Hakikaten bir yıl oldu mu? Nazlı'cığım, ne güzel bir yazı yazmışsın, yüzümde bir gülümseme ile okudum. Blogunun doğumunda katkım olmasından dolayı mutluyum, benim seninle o gün görüşmem gerekiyormuş demek ki, kahve bahane... Ama unutma ki, blogu açmak bir tarafa asıl bunu büyütebilmek, geliştirebilmek ve bundan keyif almak çok önemli... Ki sen bunu yapıyorsun. Umarım yıllarca da keyifle devam ettirirsin. Kocaman sevgiler...

  not: Ben kullanmadım ama çekiliş yapan tüm bloglar www.random.org sitesini kullanıyorlar, belki işine yarar...

  YanıtlaSil
 5. Canım benim,bir yıl oldu gerçekten de:) Sana tekrar kocaman teşekkür ediyorum, sevgiyle kucaklıyorum:) Çekiliş için başka bir formül buldum yine de sağol:)

  YanıtlaSil
 6. Hayat da tesadüf olmadığı anladım, anladımki evren istediğimiz ihtiyaçlarımızı yol üstüne koyuyor, onları fark edebilmek galima farkındalık.Sevginin daha çok insana ulaşması dileğiyle canım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, okyanus olsun sevgimiz :)

   Sil

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın. Sevgiler...