Bu Blogda Ara

22 Mart 2013 Cuma

SEDA BAĞCAN'LA MANTRALAR SÖYLEMEK


Dün akşam Merih Kenet Yoga Stüdyosunda, Seda Bağcan’la mantralar söyledik. Kelimelerin titreşimi, kendimizi ve dünyayı şifalandırdı. Tek ses olmanın büyüsüne kapıldı ruhum. Benim sesim diğer seslerin içinde eriyip gitti. Kimliğimi, parçalara bölünmüş benleri, gereksiz tüm düşünceleri bir ateş olup yaktı, sesin gücü.

Seda Bağcan çok değerli biri; sakin, yumuşacık bir enerji yayıyor çevresine. Sadece yanında olmak yüzüne bakmak bile iyi geliyor insana. Dünyanın her yanına saçılmış onun gibi spiritüel öğretmenlerin varlığı, kendi ışığımızı sürekli hatırlamamıza yardımcı oluyor.

Onunla mantralar söylemek büyülü bir deneyim. Zihin aradan çekildiğinde, hepimiz gerçek potansiyellerimize doğru yolculuğa çıkıyoruz ve Seda Bağcan ile bunu yapmak çok kolay.

Merih Kenet Yoga Stüdyosu çok ışıklı, enerjisi oldukça yüksek bir mekan. Sahibi Merih Hanım bizleri çok iyi ağırladı. Oradaki diğer çalışmaları da merak ettim, bundan sonra takipte olacağım.

Dün akşam, yıkandı, arındı ruhum, özgürleşti yüklerinden…  İçeri bakmak cesaret istiyor. Dün içime girdim ve benzerlerimle göz göze, yıkadık benleri. Yer açıldı ışığa.

Hücrelerime sinen şifayı, savurdu bugün çıkan rüzgar, dolaşıyor ihtiyacı olan herkesi ve her şeyi. Bugün saçınızı okşayan rüzgar, şifanın ışıklı eli…

 

NAZLI AKIN