Bu Blogda Ara

3 Haziran 2013 Pazartesi

İÇSEL BARIŞ


İçimdeki sessiz alana geri dönmekte çok zorlandığım günler yaşıyorum. Ülkemde yaşananlar, “biz ve ötekiler” ayrımına doğru yol almakta ve bu durumda siyasetçilerin yanlış politikalarının büyük katkısı var.

Son birkaç gündür öyle resimler gördük öyle videolar izledik ki, bilinçaltımız  Gezi Parkı’na dönüştü. Uykusuz ve yorgun bedenlerimiz travmatize oluşumuzun bir kanıtı gibi.

Ben siyasetten hiç haz etmeyen biri olarak içimde bir devrimci olduğuna tanıklık ettim. Devrimlerin öyle kolay gerçekleşmediği ortada ama korkunun yerini başka bir şeye bıraktığını görüyoruz; “harekete geçme cesareti.”

Sanırım uyanışın gerçek anlamı, “eylemde bulunmak, tekrarlara hapsolmuş, diretilen davranış biçimlerini uygulamayı geride bırakmak.”

Bu büyük direnişten yayılan ışığın dünyayı kaplayacağını düşünsem de artık şiddet içeren görüntülere bakmaya dayanamaz haldeyim birçoğunuz gibi.

Tüm insanlık ve dünya için önce içeride sonra her yerde barış, sevgi ve hoşgörü diliyorum. Kendi hayrım ve bütünün hayrı için tek dileğim “bir” olabilmek, ötekileşmemek ve ötekileştirmemek. Birlik duygularını hissedebilmek ve yayabilmek tek niyetim çünkü çok kolay değil. Göksel yardımlara çok ihtiyacımız var.

Ben birazdan mumlarımı yakıp, kendi içsel barışım ve tüm insanlığın barışı için dua edeceğim.

Önce kendi içsel barışım için…

NAZLI AKIN