Bu Blogda Ara

16 Temmuz 2013 Salı

KAYBOLAN HAZİNE

“Sessizlik” ne değerli hazine. İnsanın kaybolmuş kıymetli bir parçası. Ne çok konuşuyoruz, birbirimizi hiç dinlemeden. Söz yerini sessizliğe bıraktığında, rahatsız oluyoruz. Hemen konuşma ihtiyacı duyup, bozuyoruz sessizliğin saflığını.

“Sabır” ne değerli hazine. İnsanın kaybolmuş, kıymetli bir parçası. Telaş sarmış yaşamlarımızı...  Acele işe yetişmemiz gerek, acele yemek pişirmemiz gerek, acele telefon etmemiz gerek. İçimizde yavaşlığa, dinginliğe uyumlu bir taraf var, telaştan hissedemiyoruz.

“Sadakat” ne değerli hazine. İnsanın kaybolmuş, kıymetli bir parçası. Eskiden bağlı olduğumuz kutsal değerler artık heyecan vermiyor. Saygıya sadık değiliz, hoşgörüye sadık değiliz, anlayışa sadık değiliz. İnsan, insana sadık değil artık.

“Huzur” ne değerli hazine. İnsanın kaybolmuş, kıymetli bir parçası. Zihin gevezelikleri ele geçirmiş varlığımızı. Dinginlik masallarda kalmış.

“Doyum” ne değerli hazine. İnsanın kaybolmuş, kıymetli bir parçası. Fiziksel doyum, ruhsal doyumun önünde giden bir atlı. Ruhunu beslemeyen, bedenini asla doyuramaz. Ruh, kalpten beslenir. Kalbin besini sevgidir.

“Aşk” ne değerli hazine. Bütün varoluş aşka bürünmüştür... 

Ne mutlu aşkla bakan gözlere... 

Ne mutlu kalbinde sadece aşka yer olanlara.

Bugün aşka baksın pencereniz. Açın, evinize aşk dolsun. Soluduğunuz nefes, aşk olsun.


NAZLI AKIN