Bu Blogda Ara

28 Eylül 2013 Cumartesi

Yeşim Cimcoz'la EFT ve Para Algısı Atölyesi

“Bir hayali gerçekleştirmek için, çok paraya değil, çok insana ihtiyacımız var.”
Yeşim Cimcoz

Para sizin için ne ifade ediyor? Para ile aranız nasıl? Parayı seviyor musunuz? Parayı zor mu kazanıyorsunuz? Bir başkasından para almak çok mu zor?

Bu sorular nereden çıktı demeyin, samimi bir biçimde sorun ve cevap isteyin kendinizden.

Bugün Yazı Evinde, sevgili Yeşim Cimcoz’la , eft ve para algısı atölyesine katıldım.  Yeşim hepimizden para ile ilgili negatif inançlarımızı duymak istediğini söyledi.  Altı kadın kolayca aşağıdaki inançları sıraladık:

“Para, çocukluğumdan beri istememem gereken bir şey…”
“Paradan korkuyorum”
“Bir erkekten asla para alamam.”
“Para tehlikelidir.”
“Para insanı bozar.”
“Para ile mutluluk olmaz.”
“İnsanlara yardım edince para almak ayıp.”
“Para alamam.”
“Ya para ya kariyer.”
“Para kazanmak için çok çalışmak gerek.”
“Paran varsa değerlisin.”

Tüm negatif algılarımızı ve inançlarımızı ortaya döktükten sonra Yeşim bize eft tekniğini ve bu çalışmanın bizi nerelere götürebileceğini anlattı.

Çalışmanın uygulamalı kısmından burada söz etmeyeceğim, gidip denemeniz ve etkilerini fiziksel ve ruhsal manada hissetmeniz daha değerli olacaktır.

Para ile ilgili görüşleriniz, paranın varlığını ya da yokluğunu belirler. Ben bugün parayı neden sevmiyorum diye sordum kendime. Çalışmanın parayı elimizle tutmamız gereken kısmında deli gibi yüzüm kaşındı. Para sende alerji yapıyor dedi Yeşim.

Ben paraya alerjim varken hayatıma nasıl bolluğu çekerim ki? Para insanı bozar diye düşünürken nasıl daha çok kazanırım?

“Para ile ilgili düşüncelerimi fark ederek…”

“Sürekli negatif cümleler kuran yanımı eft ile şifalandırarak…”

“Kendi üzerimde çalışmaktan hiç vazgeçmeyerek…”

“Tüm yüklerimden özgürleşerek…”

Sadece para ile ilgili negatif algılarınızı konuşmak bile farkındalık pencerelerini ardına kadar açarken, kendi bereketinizi yaratmak için böyle bir çalışmaya katılmak varlığınıza çok şey katar.

İnsan ne yaparsa kendi için yapıyor. Bir başkası size açılan kapıdır. Durumlar, koşullar, sebepler, sonuçlar sizi kendinize taşıyan araçlardır. İşte bu nedenle ne zaman ruhuma iyi gelecek bir şey yapsam hafifliyorum. Ruhuma iyi gelen her seçim, bedenimi de şifalandırıyor.

Ben bugün yazı evine gittim, ruhuma iyi gelen bir çalışmaya katıldım.

Siz en son ne zaman ruhunuza iyi gelen bir şey yaptınız?

NAZLI AKIN