Bu Blogda Ara

13 Temmuz 2014 Pazar

Bir melekle karşılaştım bugün (Seslendiren: Nazlı Akın)

Şimdi yemyeşil, berrak bir ışığın içindeyim. Zümrüt tarlalarına doğru yürüyorum. Orada beni sapsarı kanatlarıyla muhteşem bir melek bekliyor. Kendi şifa yolumda, kendi ışığımla, en mükemmel halime yürüyorum. Bereketli tarlalardan geçiyorum, şifalı otlardan koyuyorum ışıktan keseme. Yolculuğumu seviyorum, yollar beni ruhuma bağlıyor. 

Yürüdükçe, unutuyorum kim olduğumu, ne olduğumu. Her bir adım şimdiye götürüyor ayaklarımı. 
"Şimdi, benim cennetimdir. Şimdi, benim hakikat yuvamdır. Şimdi, benim anahtarımdır."

Bir ışık bulutunun içine giriyorum. Renkli yağmur damlaları ıslatıyor ellerimi. Orada, bana bakan, o dev kanatlı melekle göz göze geliyoruz. Gözlerimden kalbime inen bir tesirle doluyorum. Kalbim yumuşuyor. Ellerim bir renk geçidi ile şenleniyor, fışkıran boyalarla ışıklanıyorum. Öylesine yıkanıyor ki bedenim, bir bebek gibi hissediyorum. Saflaştım, masumum. 

"Su iç kızım. Bilgelik suyunu ihmal etme. Aşkın suyunu ihmal etme. Seni aşkla boyadım kızım. Aşk sana çok yakıştı. Aşk, beyaz gelinliğin senin... Aşk, düğünün bayramın senin... Aşkı kutlayanları bul kızım. Yaşama aşkla bakanları bul. Şöleni başlatın artık. Yaşamları boyayın beraber. Renksiz olmasın ömrünüzün töreni, matlaşmış yaşamları parlatın. Su iç kızım. İçtiğin su kalbini yıkasın, sofran zenginleşsin. Davet et yayılsın diye, aşkın sesi kulaktan kulağa. Aşk, ömrüne deva olsun. Ömrün, aşkınla parlasın."

Dönüş yolundayım. Yolun başındayım oysa. Aşk, aşk diyen melekler, daima hatırlamamızı ister. Kim olduğunu hatırla! Ne olduğunu hatırla! Hatırlat sonra...

Ancak hatırlatarak, hatırlarsın. Ancak öğreterek, öğrenirsin. Ancak, cömertsen alırsın. 
Bir melekle karşılaştım bugün. Adı, "aşk" olsun. Aşkla çarpan kalplere, bir nefeslik ışık olsun.

yazan ve seslendiren : Nazlı Akın 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın. Sevgiler...