Bu Blogda Ara

18 Aralık 2014 Perşembe

Yeni yıl meditasyonu

Şefkat, işitilmemiş kalplerimizin en acil ihtiyacıdır.

Negatif duygularımız bir sis bulutu gibi kalbimizden gelen temiz iç görüleri görünmez kılar. Önce şefkat yok olur, o yok olduğunda tökezleriz.

Sisi kaldırmak için kendimizi çok iyi tanımalıyız çünkü hava koşullarını yaratan biziz. Yoğun bulut kümelerine benzeyen düşüncelerimiz en kutsal duyguların akışına engel olur. Bu nedenle bütün kutsal kitaplar düşüncelerimizden de sorumlu olduğumuzu söylemiştir.

Düşünce kalbe indiğinde gerçek evimiz duman altı olur. Hele başkalarıyla ilgili negatif düşünceler evimize en fazla zarar verenlerdir. Yıkıcıdır bir başkasıyla ilgili kötü düşünmek. Ve sahibine geri dönen bir top gibidir.

Kalplerimiz bizim gerçek yuvamızdır. Temiz kalplilerden olmak bizim bu yaşamdaki en kutsal sorumluluğumuzdur.

30 Aralık salı günü gerçekleştireceğimiz yeni yıl meditasyonunun amacı gerçek yuvamızı arındırmak, yeni enerjilere yer açmaktır.


Arınmak için önce içimize tıktığımız tüm korkuları serbest bırakmalıyız. 

Kırgınlıkların en yüksek hayrımıza hizmet etmediğini idrak etmeliyiz. 

Kalbimizde önce kendimize duyduğumuz sevgiyi büyütmeliyiz. Kalbimizdeki cennette yaşamanın yolu sevginin rotasından çıkmamaktır. Sevgi bir pusula gibi daima gitmemiz gereken en ışıklı yönü gösterecektir. Yeter ki temiz kalplilerden olalım...

Not: Meditasyona katılmak isteyenler akinnazli05@gmail adresine mail gönderebilir ya da aşağıdaki linke tıklayarak etkinliği gözden geçirebilir.


https://www.facebook.com/events/441054406043573/?ref=22

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen yorumlarınızı benimle paylaşın. Sevgiler...