Bu Blogda Ara

13 Ocak 2014 Pazartesi

ŞEFKAT

Dün hayatımda ilk kez bir kilisede ayin izledim. Yaradan’a götüren bütün yolları, bütün dinleri kalbimde birlemeye çalışan biriyim. Bu nedenle kutsal mekanlara girmek ruhuma her zaman iyi gelmiştir. Camiler, kiliseler, enerjimi yükselten şehirler, tepeler, dağlar, vadiler, adalar… Hepsi Onunla bağlantıya geçmek için bir köprüdür.

Dün Modada’ki kiliseleye girdiğimde Yaradan’a duyduğum sonsuz aşkı kalbimde duyumsarken, Meryem Ana ikonuyla göz göze geldik. Kalbimde çok özel bir yeri olan Meryem Anamız şefkatli elleriyle kucakladı beni. O an orada tüm karanlığımı da kucakladığını fark ettim. İyi ve kötü huylarımdan bağımsız olarak sevildiğimi, sadece varlığıma duyduğu sevginin ne kadar değerli olduğunu duyumsadım.

Her zaman Meryem Ana'nın tüm dünya insanın annesi olduğunu düşünmüşümdür. İsteyen, talep eden herkese annelik eder. Anne şefkatine ihtiyaç duyan bütün kadınların ve erkeklerin annesidir Meryem Ana...

Şefkat ve merhamet enerjisine hepimizin çok ihtiyacı var. Tüm insanlık önce kendine merhamet etmeyi öğrenmeli. Bu acil ihtiyacımızın karşılanması için ne zaman istersek Meryem Ana'ya baş vurabiliriz. O şefkatli elleriyle bizi koşulsuz sevecektir.

NAZLI AKIN