Bu Blogda Ara

23 Nisan 2014 Çarşamba

DEVA

Işıklı bir dokunuş şifa olsun bu gece, deva bulmamış tüm dertlere...

Nazlı Akın


Işığa bakan kapılar

Her insanın duyulmayan bir sesi vardır. Çoğu zaman kalbindekini söylemez insan. Konuşan dildir, ruh değil. Hakiki sohbet;  kalplerin söyleşmesidir.

Herkesin içinde saklı bir cennet vardır. Çoğu insan oraya ayak basmadı. Cennetin giriş kodu şimdidir. Şimdi, olanla titreşmek, akışa uyum sağlamaktır.

Şimdiyi, en iyi doğada zaman geçirirken deneyimler insan, zihin geri çekilmiştir çünkü.
Doğa, insana en şifalı yardımcıdır. Doğa, sonsuzluğa açılan kapıdır.

Şimdi, her an doğada mevcuttur. Bir ağaca dokunun, ağacın daima an ile titreştiğini hissedersiniz.

Herkesin, anlayışa açılan bir kapısı vardır. Diğeri, size aynadır. Aslında kolaydır kalplerin birbirine dokunması. Biraz şefkat,  biraz ilgi anlayışa giden yolu açar. İki kalp birbirine dokunduğunda, anlayış yerini daha yüksek bir değere bırakır; sevgiye.

Sevginin gücü, dünyanın maddesiyle kıyaslanamaz. Kıyaslayanlar, kalplerini sevgiye kapatmıştır.

Herkesin, hizmete açılan bir kapısı vardır. İnsan sadece kendini düşünerek insan olamaz. Ruhlar ruhları besleyerek yol açar, yeni nesillere. İnsan, diğerine verecek neyi varsa, kalpten verdiğinde, hizmet başlamıştır. Temiz bir kalp, hizmete başlamanın ilk koşuludur.

Herkesin, aşka açılan bir kapısı vardır. Aşktır, kalpleri yıkayan. Aşktır, gönülden taşan, kaleme dolan. Aşktır, her derdin devası. Kalpleri, aşkla mühürlü olanlar, tek gerçeğin ışık olduğunu bilirler.

 Aşkınız ışık olsun. Işık, yolunuz olsun.


NAZLI AKIN