Bu Blogda Ara

31 Mayıs 2014 Cumartesi

BİR

Gözlerimi kapadım ve ellerimi gökyüzüne kaldırdım.

“Sana her zamankinden daha çok sığınıyorum Rabbim. Kalbimin senin ilahi titreşimlerini hissetmeye çok ihtiyacı var. Ruhum aşkından yansa, varlığım ışıkla yıkansa ve ben hep huzurunda olsam. Sana her daim hazır olsam.

Merkezimde Senin aşkın olunca en aşılmaz sorunlar nasıl da küçülüyor. O aşk ben’i alıyor geriye Senden başka hiçbir şey kalmıyor.

Benim Seninle konuşmaya çok ihtiyacım var Rabbim. Seni daha çok hissetmeye varlığımın her zerresinde o ilahiliği duyumsamaya çok ihtiyacım var. Aslında benim sadece Sana ihtiyacım var Rabbim…

Unuttuğum zamanlar oluyor şüphesiz, dünyanın cazibesine kapılıyorum  ve bazen seni unutuyorum. Ama Sen öyle affedicisin ki… İşte bu nedenle hep birbirimizi çok sevmemizi söyledin bize elçilerin aracılığıyla. Sevginin bize bahşettiğin en şifalı merhem olduğunu biliyoruz. Yine de bazen sevemiyoruz Rabbim, yolundan sapıyoruz. Ama sen öyle şefaat dolusun ki bizi sevmekten hiç vazgeçmiyorsun.

Bizi hep seninle korkuttular Rabbim ama en büyük kötülükler Senin adını kullanıp korku yaratanlardan geldi nedense.  

Onlara Senin sevgini ve ışığını yollamamız için bize güç ver!

Onları daima senin gözünden görmemiz için bize güç ver!

Senin koşulsuz sevginin tohumlarını ek kalplerimize.

Yüzlerimize bakan sadece senin ışığını görsün gözlerimizde.

Girip çıktığımız her yerde senin adın anılsın, adımlarımız senin adımın olsun.

İlahi aşkı evden çıkarken yanımıza almayı unutmadığımız kapı anahtarı gibi yanımızda taşıyalım hep. Çünkü o aşk tüm kapıları açan tek anahtardır.

Senin aşkını sihirli bir nefes gibi ruhumuzda hissetmeye niyet ediyoruz.”

Nazlı AkınŞİFA OLSUN

Kalbim en yakın dostumdur. Dilim ve kalbim her daim birlikte iş görür. Yüreğimin besini ruhumdur, bu yüzden her zaman ruhuma iyi gelecek seçimler yaparım.

Çok sıkıldığımda avuç içlerimi gökyüzüne kaldırır, âlemlerin Rabbi olan Yaradan’dan egomu geri çekmesini dilerim. Yaradan, kalpten ettiğim tüm duaları işitir, kendi hayrıma ve bütünün hayrına hizmet edenleri yanıtsız bırakmaz.

İlahi yasalar yol pusulam, ilahi aşk gönül gözümün bakışıdır. Baktığım ve gördüğüm her şey ONDAN izler taşır. Etrafımı daima bu idrakle görmeye çalışır, olan her şeyde ONUN imzasını hissederim.

O’NUN aşkını daima bir mühür gibi kalbimde hissederim.

Işıktan imzasını bedenimde taşımaktan onur duyar gittiğim her yere ONDAN bir demet ilahi nur taşırım.

YAZAN: Nazlı Akın