Bu Blogda Ara

2 Ağustos 2014 Cumartesi

Zıpla!

Günün melek fısıltısı: Zıpla! En son ne zaman zıpladın? Sıçra! En son ne zaman sıçradın! Dans et kendinle! En son ne zaman eğlenceli bir şeyler yaptın? 

Sıkılmadın mı somurtup her gün aynı şeyleri tekrar etmekten?

Eğlen biraz! Neşeli bir şeyler yap! Hareket et ! 


O her gün oturup aşındırdığın koltuktan kalk!

Dünyaya oyun oynamaya ve oynarken çok eğlenmeye geldik. Eğleneceğine söz verdin unuttun mu? Tanrı verdiğin sözleri tutmanı ister. En çok da Tanrı eğlenmeni ister, Tanrı çocuklarının mutlu olduğunu gördükçe; mutlu çocuklar yollar dünyaya.

Hadi, zıpla!!!

melek fısıltıları    


https://www.facebook.com/pages/Melek-F%C4%B1s%C4%B1lt%C4%B1lar%C4%B1/429151400527833?ref=stream


Simurg'un Gözyaşından muhteşem bir paylaşım

https://www.facebook.com/SimurgunGozyasi?ref=stream


https://www.facebook.com/SimurgunGozyasi?fref=photo

Spiritüel olsun olmasın, insanın en büyük ve yegane sorunu Tanrı'ya güvenmemektir...

İnanın, güvensek içimizde zerre endişe olmazdı. Endişeyi, korkuyu yaratan bir tek şey vardır o da Tanrı'nın ilahi tekamül planına güvenmemektir.

Güvendiğimiz zaman, kötü diye bir şey olmadığını anlarız.
Bu, lafta kalan bir şey olmaz, gerçekten biliriz ve insanların sürüklendiği korku girdabına, ne kadar çekmeye çalışırsa çalışsın kapılmayız.

Kötülüklerin insanlığın gelişimi için gerçekleştiğini anlarız.

“Kötü” insanlara lanetler yağdırmayız veya onları kınamayız.

Her şey ama her şey tekamül içindir.
Elimizin altındaki, gözlerimizi
n gördüğü, hissettiğimiz her şey tekamül planımızla ilgilidir.
Şu internet bile tekamülünüzün bir parçasıdır. İzlediğiniz diziler bile tekamülünüzün parçasıdır.
Her şey ama her şey, yüce planın yönlendirmeleriyle gerçekleşmektedir.
Her şey!
Bunun ne kadar muhteşem bir durum olduğunun farkında mısınız?
İçine sürüklendiğiniz saçma sapan görünen durumlar bile tekamülünüz için size öğretir.
İçinde bulunduğunuz hiçbir şey için endişe etmenize gerek yok.

Kötülükten örnek vereceğim:
Diyelim ki, A kişisi B kişisine kötülük yaptı. Burada hem A için hem de B için büyük bir ders bulunmaktadır.
A kişisi bir gün gelecek ve bu kötülüğün benzeriyle karşılaşacaktır (yani B kişisi olacaktır) ve bu davranışı yapmanın tekamül adına doğru bir davranış olmadığıyla yüzleşecektir. Ancak, bununla yüzleşmesi, bu kişinin kötülük yapmanın yanlış bir şey olduğunun farkında olan diğer kişilere göreceli olarak ezik bir insan olduğunu göstermez, sadece onun tekamül düzeyinin diğerlerinden geride olduğunu gösterir ama yine de bu gerilik, büyük tekamül planının bir parçasıdır. Bu gerilik, tekamülünde bir üst düzeyde olan kişilere faydalıdır. Bu gerilik, ilerisi kadar yücedir.

B kişisi, eğer ilk ders olan “iyiliği seç”i geçtiyse, bu o kişi için bir "Tanrı'nın ilahi tekamül planına güven" dersi olabilir.
Sabretmeyi, kötü diye etiketlenen olayların ardındaki derin (iyiliğe dair) manayı görmeyi öğrenebilir.
Ta ki, kişi Tanrı’ya olan sonsuz güvene, sevgi düzeyine ulaşır, işte o zaman o kişi için “kötü” olaylar gelişmemeye başlar.

Ama elbette bu dersleri almanın tek yolu bu değildir. Bunları sevgi ile beslenmiş olaylar eşliğinde de öğrenmeyi seçebiliriz. Ancak bunu yapmak için kendimizi buna bilinçli olarak açmış olmamız gerekir. Her an işaretleri görmeye kendimizi vermeli ve rastlantının olmadığının bilincinde olmalıyız.

İnsanların bir dersi öğrenmeleri için her zaman onu şiddetli bir şekilde deneyimlemeleri gerekmez. Ama şiddet içerse bile bunun kötü olmadığının farkında olmalısınız. Eğer ihtiyaç varsa, “kötüyü” istememenin bir faydası yoktur.

Sevgiyle öğrenmeyi seçmenin sebebi, öbür türlüsünden korkuyor olmaktan kaynaklanmamalıdır.
Korkuyla öğretilmesinin sebebi, sevgiyi içselleştirmemizi sağlamaktır.

Karanlık sanıldığı gibi gibi ışığı örten bir durum değildir. Işığın daha belirgin olmasını sağlayan bir durumdur. Her yer ışıkken, karanlığı bilmezken ışığın farkında olmamız zordur. Ancak ışığın farkındayken, ışıkla öğrenmemiz mümkündür.

Her şeyden önce, kendinizi Tanrı’ya güvenmeye verin. Ondan sonrası kendiliğinden gelecektir. Zaten kalbinizde olan sevgi, size ve kainata kapılarını koşulsuz ve de sınırsız bir şekilde açacaktır.

Güvenin ve korkmayın, bizler sonsuz varlıklarız ve burası sadece bir okul. Unutmayın ki, maddi dünyayı gözümüzde büyütmezsek, hakikati görmek çok daha rahat olur. Gözlerinizi sınırlıya değil, sonsuzluğa çevirin. Çünkü bizim evimiz orası. Burada başımıza ne gelirse gelsin, her şey O’nun istediği gibi... Her şey bizim istediğimiz gibi... Zira, O ve BİZ biriz.

~ Simurg